Novinka BIO Demeter

Pet Nat 2018

Neohodnoceno

Hravost a svěžest v přírodních bublinách.


  • 561,16 Kč bez DPH
679 Kč / ks
Kategorie: Šumivá vína
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Barva: Červené víno
Certifikace: Demeter, Vegan, Bio
Cukernatost: Suché, Trocken
Druh vína: Šumivé víno
Filozofie: Ekologické vinohradnictví, Organické, Biodynamické vinohradnictví, Vhodné pro vegany
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Odrůdové složení: Pinot Noir
Párování: Sýry, Smažené pokrmy
Ročník: 2018
Sklenice: Tulipán
Styl: Velmi intenzivní vína
Základní chuť: Ovocité
Způsob výroby: kvašeno v láhvi, Pet Nat, Col Fondo
 

Gyslerova historie v obci Alzey (Weinheim) se datuje do roku 1450, se záznamem o vinařství z roku 1750. Větrné, chladné mikroklima Weinheimu a jeho červená půda, jemuž dominuje pískovec Rotliegend, umožňují Gyslerovi z 12 hektarů vytvořit zcela jedinečný výraz Ryzlingu.

Alexander převzal kormidlo od svého otce v roce 1999 a od té doby vinařství rozvinul na jedno z nejvýznamnějších biodynamických zemědělství v celém Německu. Jeho první ročník obdržel čestnou cenu od státu. Byly provedeny změny ve vinici, kdy se zaměřil na výsadbu klasických odrůd pro danou oblast, jako je Ryzlink rýnský a Sylvaner.

Poté přišla biodynamická certifikace společnosti Demeter (dodržuje nejpřísnější kontrolní systém pro ekologické zemědělství na světě).

Ovoce se sklízí ručně, což je u Rheinhessenu vzácné, a kompostování a krytí plodiny se staly nedílnou součástí zdraví vinic - každá druhá řada je osázena květinami a bylinkami. Mezi další změny patří použití lisování celých hroznů, spontánní kvašení v nerezové oceli, eliminace čeření.

 

Odrůda: 100% Pinot Noir.

Vinifikace: Pet nat je netiché víno, vyrobené částečným primárním kvašením moštu v tanku a částečným kvašením v láhvi pod korunkovým uzávěrem. Na rozdíl od šampaňského je vynechané tzv. druhotné kvašení s přídavkem expedičního likéru. Tlak CO2 v láhvi při výrobě Pet nat je prakticky nepředvídatelný a otevírání takové láhve může být někdy dobrodružstvím.

Barva: barvou připomíná čerstvě rozdrcené lesní jahody.

Vůně: Výrazně extraktivní, ovocná. Nádech kvasinek a višní.

Chuť: Na  patře výrazně šťavnaté a svěží. Třešňová chuť s lehkými tóny pepře.

Teplota podávání: Doporučujeme podávat při teplotě 7 – 9 °C.

Zbytkový cukr: 1 g/l.

Roční produkce: 8000 lahví.

Podobné produkty

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.