Růžová a oranžová vína

Osvěžte se růžovým nebo neobvyklým oranžovým vínem! Vyberte si z naší exkluzivní nabídky těch nejlepších vín od malých vinařů z celé Evropy a poznejte nové chutě pro každou příležitost. 

Každé z vín jsme osobně vybrali a ochutnali, takže se nemusíte bát, že svým výběrem šlápnete vedle. Můžete nám věřit, že chuťové pohárky našich sommelierů jsou výbornou zárukou. 

Nejprodávanější

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem
Rodolia Garnacha Rosé Mureda 1
BIO Vegan
155 Kč

Svěží růžové víno s nádechem jahod a malin, ideální pro letní večery.

1434
Zweigeltrebe rosé Omasta 1
206 Kč

Příjemné a lehké víno s chutí letního ovoce. 

1329
Svatovavřinecké rosé Standard line
140 Kč

Víno malinové barvy. Vůně borůvek a malin. Chuť je sťavnatá a dlouhá. Lehký zbytkový cukr je příjemně sladěný a dělá dlouhý ovocný dojem.

7.57
Rosé Tercie
230 Kč

Kombinace tradiční Frankovky z Velkopavlovicka a elegantního Merlotu dala vzniknout vínu, které je odrazem veselosti, slunce a dobré nálady. Může být považováno za typické rosé z České republiky. 

1185
KOREKWINES PHOTO 3
235 Kč

Lehké a svěží růžové, které překypuje chutí letního bobulového ovoce s příjemně suchým závěrem.

990
KOREKWINES PHOTO 2
203 Kč

Světle růžová barva, má příjemné svěží aroma malin. Je šťavnaté, svěží, s tóny broskví a meruněk. Velmi harmonické víno s příjemnou kyselinkou.

863
Rosé Bočky
334 Kč

Suché, růžové víno. Svěží, letní, ovocité rosé.

70.01
TČ, Herzánovi
422 Kč

Suché, oranžové víno. Ideální odrůda pro kvevri. 

246.01
SZ, Herzánovi
394 Kč

Suché, oranžové víno. Kořenitý Sylván pro milovníky naturálních vín.

52.01
Merlot Rosé Oulehla 1
200 Kč

Polosuché, růžové víno. Krásně aromatické, osvěžující rosé.

303.01
Roséčko Zweigeltrebe Piálek&Jäger 1
181 Kč

Polosuché, růžové víno. Lehké víno, které je ideálním společníkem v letních dnech, u posezení na zahrádkách či u bazénu.

437.01
Rosalita Rosé IGP Salento
248 Kč
276 Kč (–10 %)

Suché, růžové víno. Svěží, ovocné, letní rosé.

408.01
Mutabilis Rosato (Freisa)
BIO
518 Kč

Suché, růžové víno. Krásně svěží rosé pro milovníky suchých růžových vín.

179.01
Sangiovese Rosato IGT Toscana
BIO
466 Kč

Růžové, suché víno. Třešňově růžová barva s intenzivní, květinovou vůní růží a rybízu. Svěží chuť s velmi vyváženou a perzistentní dochutí.

165/202

Růžová vína

Kvalitní růžová vína od malých rodinných vinařství, pro které je poctivost svého řemesla tou největší hodnotou. Přesně taková vína najdete v této sekci. Většina vín pochází z organického a biodynamického zemědělství.

Jednoduše lze říct, že růžové víno se vyrábí z modrých hroznů metodou výroby bílých vín. To znamená, že proběhne pouze krátká macerace, následně se hrozny vylisují a mošt kvasí bez rmutu. Čím je barva výraznější, tím výraznější chuťový profil a lepší strukturu lze očekávat. Charakter růžových vín je postaven na svěžesti, dostatečném množství kyselin a ovocito-květinovém aroma. 

Ačkoliv je dnešním trendem vyrábět spíše lehká, svěží růžová vína, která jsou určena pro vypití do 2 let, tak existují vinaři, kteří volí jinou, řekněme světovější cestu. Mezi průkopníky patří J. Stávek, který svými rosé dokazuje, že to není pouze bazénové pití, nýbrž plnohodnotné víno s potenciálem zrání. Takových výsledků dosahuje díky delší maceraci a zráním vína v sudech.

Nevíte, které víno vybrat? Každé z nich jsme osobně vybrali i ochutnali. Proto se nemusíte bát, že svým výběrem šlápnete vedle. Můžete věřit, že chuťové pohárky našich sommelierů jsou výbornou zárukou

Pokud máte jasnou představu, na jaké víno máte chuť, využijte našeho podrobného vyhledávacího filtru v levém panelu.
Tak ať vám chutná!

Oranžová vína 

Oranžová vína vznikají z bílých odrůd, které se zpracují metodou vín červených. To znamená, že namísto toho, aby macerace probíhala jen pár hodin a následně došlo k lisování a odkalení, nechá se mošt po několik měsíců macerovat a kvasit společně se slupkami a dalšími pevnými částicemi. Stejně jako u červených vín tak dochází k uvolnění látek obsažených z těchto pevných částic, díky čemuž má výsledné víno výraznější barevné (oranžové) tóny a určitý poměr tříslovin, které bychom normálně u bílých vín nenašli. Ačkoliv se nejedná o nový způsob výroby vína, na oblíbenosti u nás získává až v posledních letech.