La Mancha

Vinařská oblast La Mancha, která se rozkládá ve středním Španělsku, je největší chráněná vinařská oblast v Evropě. Tento region je známý pro své rozlehlé, ploché planiny a horké, suché klima. Mezi nejznámější pěstované odrůdy v oblasti La Mancha patří Tempranillo (Cencibel) a Airen.

Nejprodávanější

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem
Rodolia Tempranillo Syrah Mureda 1
BIO Vegan
155 Kč

Plné a strukturované červené víno s tóny červeného ovoce a koření. Kombinace odrůd Tempranillo a Syrah dodává tomuto vínu hlubokou barvu a komplexní chuť s nádechem černého rybízu, ostružin a jemného koření.

1440
Rodolia Sauvignon Blanc Verdejo Mureda 1
BIO Vegan
155 Kč

Lehce aromatické bílé víno s nádechem tropického ovoce, svěžími tóny zeleného jablka a jemnou květinovou vůni. Ideální pro letní večery.

1437
Rodolia Garnacha Rosé Mureda 1
BIO Vegan
155 Kč

Svěží růžové víno s nádechem jahod a malin, ideální pro letní večery.

1434
Amphorvm Tempranillo Mureda 1
BIO Vegan
180 Kč

Plné a vyvážené červené víno s hlubokou barvou a bohatou chutí. Nabízí komplexní aromatiku a jemné třísloviny.

1431
Amphorvm Syrah Mureda 1
BIO Vegan
180 Kč

Plné a intenzivní červené víno s hlubokou barvou a bohatou chutí. Nabízí komplexní aromatiku a jemné třísloviny. Ideální pro speciální příležitosti a gurmánské zážitky.

1428
Amphorvm Sauvignon Blanc Mureda 1
BIO Vegan
180 Kč

Elegantní bílé víno s výraznou aromatikou a svěží kyselinkou. Nabízí komplexní chuť s nádechem citrusů a tropického ovoce. Ideální pro speciální příležitosti a gurmánské zážitky.

1425
Amphorvm Chardonnay Mureda 1
BIO Vegan
180 Kč

Elegantní bílé víno s plným tělem a harmonickou strukturou. Nabízí komplexní chuť s nádechem tropického ovoce. Ideální pro speciální příležitosti a gurmánské zážitky.

1422
Spiritz The Temptation Mureda 1
Novinka Tip
od 180 Kč
199 Kč (až –9 %)

Nízkoalkoholické víno z odrůdy Chardonnay obohacené přírodním pomerančovým aroma, které je obzvlášť lahodné a osvěžující, pokud je podávané při teplotě 6 - 8°C.

1419/VIN

Mezi nejznámější odrůdy hroznů pěstované v oblasti La Mancha patří Tempranillo (místně známá jako Cencibel) a Airen. Zatímco Airen je převážně používán pro výrobu bílých vín, Tempranillo je klíčovou odrůdou pro červená vína.

Vinařská oblast La Mancha je známá pro velké objemy produkce, přičemž nabízí širokou škálu vín od stolních až po vysoce kvalitní vína. Modernizace vinohradnictví a vinařských technologií v posledních dekádách vedla ke zlepšení kvality a mezinárodnímu uznání. Vína z této oblasti mohou být označena jako DO (Denominación de Origen), což je španělský systém označování, který zajišťuje dodržování přísných výrobních standardů.

Historie pěstování révy ve vinařské oblasti La Mancha sahá daleko do minulosti, ačkoli přesný počátek pěstování vinné révy v tomto regionu není zcela jasný. Doklady naznačují, že pěstování révy ve Španělsku může být staré až 3 000 let, s prvními záznamy o vinicích pocházejícími z období Féniců a Římanů. La Mancha, s její rozsáhlou a otevřenou krajinou, se stala ideálním místem pro rozvoj vinohradnictví. Během středověku, zejména pod vládou Maurů, se vinohradnictví v La Mancha udrželo a rozvíjelo, přestože v muslimské kultuře byla konzumace alkoholu zakázána. Mauři však pokračovali v pěstování révy pro výrobu hroznového moštu a dalších produktů.

Od 20. století došlo v oblasti La Mancha k technologickému pokroku a modernizaci vinohradnictví. V roce 1976 byla La Mancha oficiálně uznána jako "Denominación de Origen" (DO), což přispělo k zvýšení kvality a mezinárodnímu uznání vín z této oblasti.

Vinohradnictví v La Mancha je tak odrazem bohaté historie a kultury, stejně jako technologického pokroku a adaptace na měnící se globální trh.