Mureda

S rozlohou více než 1 700 hektarů vlastních vinic je Mureda v současnosti největší soukromou ekologickou vinicí na světě. Vinice se nacházejí mezi Campos de Montiel, Campos de Calatrava a Sierra de Alcaraz.

Nejprodávanější

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem
Rodolia Tempranillo Syrah Mureda 1
BIO Vegan
155 Kč

Plné a strukturované červené víno s tóny červeného ovoce a koření. Kombinace odrůd Tempranillo a Syrah dodává tomuto vínu hlubokou barvu a komplexní chuť s nádechem černého rybízu, ostružin a jemného koření.

1440
Rodolia Sauvignon Blanc Verdejo Mureda 1
BIO Vegan
155 Kč

Lehce aromatické bílé víno s nádechem tropického ovoce, svěžími tóny zeleného jablka a jemnou květinovou vůni. Ideální pro letní večery.

1437
Rodolia Garnacha Rosé Mureda 1
BIO Vegan
155 Kč

Svěží růžové víno s nádechem jahod a malin, ideální pro letní večery.

1434
Amphorvm Tempranillo Mureda 1
BIO Vegan
180 Kč

Plné a vyvážené červené víno s hlubokou barvou a bohatou chutí. Nabízí komplexní aromatiku a jemné třísloviny.

1431
Amphorvm Syrah Mureda 1
BIO Vegan
180 Kč

Plné a intenzivní červené víno s hlubokou barvou a bohatou chutí. Nabízí komplexní aromatiku a jemné třísloviny. Ideální pro speciální příležitosti a gurmánské zážitky.

1428
Amphorvm Sauvignon Blanc Mureda 1
BIO Vegan
180 Kč

Elegantní bílé víno s výraznou aromatikou a svěží kyselinkou. Nabízí komplexní chuť s nádechem citrusů a tropického ovoce. Ideální pro speciální příležitosti a gurmánské zážitky.

1425
Amphorvm Chardonnay Mureda 1
BIO Vegan
180 Kč

Elegantní bílé víno s plným tělem a harmonickou strukturou. Nabízí komplexní chuť s nádechem tropického ovoce. Ideální pro speciální příležitosti a gurmánské zážitky.

1422
Spiritz The Temptation Mureda 1
Novinka Tip
od 180 Kč
199 Kč (až –9 %)

Nízkoalkoholické víno z odrůdy Chardonnay obohacené přírodním pomerančovým aroma, které je obzvlášť lahodné a osvěžující, pokud je podávané při teplotě 6 - 8°C.

1419/VIN

Ve výjimečném krajinném prostředí má vinařství Mureda všechny vlastnosti mudejarského nebo maurského umění, které se vyvinulo v křesťanských královstvích na Pyrenejském poloostrově, ale které zahrnuje vlivy, prvky nebo materiály hispano-muslimského stylu. Jde o výlučně hispánský fenomén, který se odehrával mezi 12. a 16. stoletím, jako splynutí tehdejších křesťanských (románských, gotických a renesančních) a muslimských uměleckých proudů. Dům, který pochází z 15. století, byl původně postaven z kamene a bláta se zdmi o tloušťce jeden metr a mudejarskými kazetovými stropy z „kmenů sabiny“, což je dřevo charakteristické pro kontinentální krajinu.

 

Mureda má širokou škálu organických vín vhodných pro vegany, včetně kupáží, jednotlivých odrůd, šumivých vín (tradiční a charmat metoda, stejně jako frizzantes), dealkoholizovaných vín a koktejlů. Od svých počátků se Mureda zavázala prorazit si cestu na mezinárodní trh a v současnosti působí ve více než 50 zemích na 5 kontinentech.

Chráněná poloha oblasti chrání vinice před teplými a vlhkými středomořskými větry, což jim dává kontinentální klima s chladnými zimami a horkými léty s chladnými noci. Dešťové srážky jsou vzácné, obvykle se objevují na jaře a na podzim. To vše podporuje stres vinice v konečné fázi zrání hroznů, což vede k vysoce kvalitním vínům. Soil La Mancha je vinařská oblast s dlouhou tradicí. Geologicky leží na rovině obklopené kopci a jeho půda je vápencového složení, původně z miocénu, s podložím uhličitanu vápenatého a vyznačuje se schopností zadržovat vodu.