Wagram

Wagram, vinařská oblast východně od Vídně, je známá svými kvalitními víny a malebnými vinicemi s kontinentálním klimatem s převážně sprašovými půdami, včetně vápencových, a poskytuje ideální podmínky pro pěstování odrůd jako Grüner Veltliner či Riesling. 

Nejprodávanější

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem
Riesling Wagramschotter
529 Kč

Poněkud odlišný "Wagramer". Ukázkově typicky odrůdový, z velmi speciálních vinic, bohatý na charakteristické peckoviny a mineralitu. Sám vinař říká, že je to jeho interpretace krále odrůd révy vinné a s úsměvem dodává "Riesling mluví...

1308
Grüner Veltliner Wagramlöss
492 Kč

Toto veltlínské zelené je nádherným příkladem vín pocházejících z vinic, které jsou na sprašových půdách. Toto víno bylo podpořeno zráním na jemných kvasničných kalech a o jeho dokonalosti se přesvědčíte hned při prvním doušku. 

1094

V oblasti Wagram se rozkládá 3 450 hektarů vinic ve dvou zcela rozdílných lokalitách: severně od Dunaje navazuje na oblast Kamptal východním směrem Wagram, rozprostírající se 30 km dále na východ. Jižně od Dunaje se nacházejí spíše menší vinařská centra oblasti Tullnerfeld, před branami Vídně leží historické vinařské město Klosterneuburg s klášterním vinařstvím.

Samotný Wagram lze díky jeho geografické poloze a klimatickým podmínkám nazvat ideální vinařskou oblastí. Půda - sprašná návěj na březích pravěkého moře, jež dává krajině jedinečný ráz - je bohatá na fosílie a minerály. Vínům tak prokazatelně propůjčuje výjimečný charakter. Vedle kořenitého pepřového Veltlínského zeleného se v oblasti Wagram pěstují rovněž odrůdy Veltlínské červené a Veltlínské červené rané, které je domorodou odrůdou vinařského regionu Wagram. Spektrum bílých vín doplňují Rulandské bílé a Ryzlink rýnský, u červených odrůd dominuje Zweigeltrebe. Vinné šenky, tzv. Heuriger, se v celé vinařské oblasti Wagram nacházejí v hojném počtu a jsou velmi často navštěvované.