Weinviertel

Weinviertel je jednou z největších a nejdůležitějších vinařských oblastí v Rakousku, která láká milovníky vína z celého světa. Oblast je proslulá především produkcí vína odrůdy Grüner Veltliner, která je považována za nejtypičtější a nejcharakterističtější odrůdu této oblasti, a proto byla také založena apelace DAC Weinviertel, což je označení pro ty nejkvalitnější Veltlíny z této oblasti.

Nejprodávanější

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem
Blütenmuskateller
315 Kč

Blütenmuskateller je nová odrůda PIWI s vysokou odolností vůči houbovým chorobám, a proto je vhodná pro vinohrady BIO režimu. Je to velmi pěkné a příjemné víno s muškátovo-ovocnými tóny, velmi oblíbené mezi milovníky voňavějších vín.

7.23
KW Vina 01 2024 0027 Grüner Veltliner, Girsch (4)
194 Kč

Základní Veltlínské zelené s důrazem na odrůdovost. Víno je určeno pro každou příležitost, zvláště pak jako základ pro větší oslavy a rauty, ale i příjemné posezení s přáteli. 

1088
KW Vina 01 2024 Varka02 0008 Traubensaft, Schober (2)
BIO
146 Kč

Ovocná hroznová šťáva z odrůdy Grüner Veltliner, vhodná také k míchání s minerální vodou. Hrozny byly sklízeny v Bio kvalitě a s láskou lisovány.

7.22
KW Vina 01 2024 Varka02 0003 Welschriesling selection, Schober (2)
BIO
324 Kč

Oblast Weinviertel je k této odrůdě velmi přívětivá a propůjčuje jí velice osobitý travnatý charakter, který je v podání Richarda Schobera doplněn o spoustu jemných, ovocitých a minerálních tónů.

7.21
KW Vina 01 2024 Varka02 0004 Weinviertel DAC, Schober (2)
BIO
314 Kč

Veltlínské zelené nesoucí název Weinviertel DAC je známkou a zárukou kvality. Tento veltlín je typický bílý "pepřák", s lahodným ovocito-minerálním projevem.

1079

Vinařská oblast Weinviertel se nachází v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy a je známá především produkcí bílých vín a odrůdy Grüner Veltliner. Tato oblast je charakterizována svým kontinentálním klimatem a pestrým terénem s písčitými půdami. Weinviertel je jednou z největších a nejdůležitějších vinařských oblastí v Rakousku, která láká milovníky vína z celého světa.

Kromě Grüner Veltlineru se zde pěstují také další odrůdy bílého vína jako je Riesling nebo Welschriesling (Ryzlink Vlašský), a v menší míře také odrůdy červeného vína, například Zweigelt (Zweigeltrebe) nebo Blauer Portugieser (Modrý Portugal). 

Apelace DAC Weinviertel (Districtus Austriae Controllatus Weinviertel) byla založena v roce 2003 jako vinařská oblast, která certifikuje a označuje vína produkovaná v oblasti Weinviertel podle stanovených standardů kvality. Každá vinařská oblast má svůj vlastní soubor pravidel, která určují typické vlastnosti vína vyráběného v této oblasti, a to včetně povolených odrůd, technik výroby a dalších parametrů. Vína označená jako DAC musí splňovat tyto předepsané normy a podléhat kontrole, aby se zajistila jejich autentičnost a kvalita.