Portugalsko

Portugalsko je známé svou bohatou vinařskou historií a jedinečnými regionálními styly. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší vína z oblasti Leiria, která si zamilujete po prvním doušku.

Nejprodávanější

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem
KW Vina 07 2023 0003 Tinto01
235 Kč

Porta 6 je skvělé víno, jeden z těchto skrytých klenotů v našem výběru, který byste si měli kupovat po kartonech. Velmi chutné víno vhodné ke každodennímu pití s lehkým, svěžím, ovocným tělem.  

992
Porta 6 Tinto Reserva Vidigal Wines 1
Novinka Tip
343 Kč

Tmavě rubínové víno s vůní černého ovoce, koření a nádechem čokolády. Plná ovocná harmonická chuť se svěží perzistencí a příjemnou dochutí.

991
KOREKWINES PHOTO 6
Novinka
235 Kč

Porta 6 Branco je aromatické, svěží, živé, bílé víno se svěží ovocnou chutí.

993
KOREKWINES PHOTO 4
Novinka Tip
235 Kč

Vinho Porta 6 Verde má světle zelenkavou citrínovou barvu, vykazuje aromatické tóny tropického ovoce a květin. Krásná mineralita a příjemná slanost, která evokuje blízkost moře. 

988

V Portugalsku se nachází okolo 200 tis. ha vinic, které jsou osázeny především místními odrůdami, kterých je více než 100. Takový počet odrůd zajišťuje velkou rozmanitost vín. Nejvyšší kategorií vín jsou ty s označením DOC, tj. Denominação de Origem Controlada. O třídu níž se nacházejí vína Indicación Geeográfica (IG). Pro tyto klasifikované apelace platí oproti jiným evropským státům větší volnost ve výběru odrůd a používaných metodách.