Grüner Veltliner Wagramlöss

Toto veltlínské zelené je nádherným příkladem vín pocházejících z vinic, které jsou na sprašových půdách. Toto víno bylo podpořeno zráním na jemných kvasničných kalech a o jeho dokonalosti se přesvědčíte hned při prvním doušku. 

492 Kč / ks 406,61 Kč bez DPH
Grüner Veltliner Wagramlöss

Hluboký kořenový systém, réva formovaná větrem, počasím a srdcem patriota - to vše je zkapalněná příchuť Wagramu. Jak již vinařovo jméno Nimmervoll (volně přeloženo jako "nikdy dost" nebo "nikdy plný") napovídá, že i vy po vypití první skleničky zažijete okamžité nutkání si dolít. 

 

Odrůda: 100 % Grüner Veltliner 
Barva: Zlatavě žlutá s jiskrnými odlesky
Vůně: Prosluněné letní, luční, travnaté louky s nádechem zeleného jablíčka, akátového květu, medu a bílého pepře s minerálním podtextem
Chuť: Prvně vás zaujme příjemný smetanový projev na patře, který je typický pro Wagramské spraše, ale hned záhy si uvědomíme linku všech vůní a chutí ovoce, plodů a rostli, které jsme cítili na nose. Celkový dojem dokresluje délka smetanovo-minerálního projevu, který nás nutí k dalšímu doušku.
Vinifikace: Zdravé a ideálně zralé hrozny odrůdy Veltlínské zelené z Wagramer Lössterrassen byly lisované jako částečně drcené a částečně celé hrozny. Doba macerace 3-4 hodiny, částečně spontánní a částečně kvašené čistými kvasinkami. Pomalé zrání na jemných kvasničních kalech v nerezových tancích.

Zrálo na:
 Nerez
Oblast: Engelmannsbrun
Půda: 100% Wagramské spraše
Alkohol: 12,5 %
Zbytkový cukr: 2,5 g/l
Kyseliny: 5,2 g/l
Servírování při: 10°C
Potenciál vína: Minimálně 5 let

 

Ocenění: Falstaff Weinguide 2023/24: 91 Punkte

Doplňkové parametry

Kategorie: Wagram
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11 % - 14 %
Odrůda: Grüner Veltliner
Ročník: 2022
Základní chuť: Ovocité
Cukernatost: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Nimmervoll nacházející se ve vinařské oblasti Wagram, nacházejicí se v srdci Dolního Rakouska v blízkosti Dunaje. Tato oblast je bohatá na kulturu a kulinářské tradice. 

Srdcem a duší vinařství jsou Claudia a Gregor, jejichž souhra talentů dělá jejich podnik výjimečným. Každé z vín je utvářeno jedinečným Terroirem a odráží vášeň a přesvědčení vinařské profese.

 

Podobné produkty

KW Vina 01 2024 0027 Grüner Veltliner, Girsch (4)
194 Kč

Základní Veltlínské zelené s důrazem na odrůdovost. Víno je určeno pro každou příležitost, zvláště pak jako základ pro větší oslavy a rauty, ale i příjemné posezení s přáteli. 

1088
KW Vina 01 2024 Varka02 0004 Weinviertel DAC, Schober (2)
BIO
314 Kč

Veltlínské zelené nesoucí název Weinviertel DAC je známkou a zárukou kvality. Tento veltlín je typický bílý "pepřák", s lahodným ovocito-minerálním projevem.

1079