Paisajes Embotellados Crianza

Ve vůni nacházíme harmonii mezi ovocem a dubem. Výrazná středomořská vůně lesního typu, s vůní ostružinového džemu a čokoládou. V ústech cítíme zralé ovoce a džemy lesních plodů a černý likér zahalený do aroma francouzského dubu. Jemné třísloviny a kyselost, díky kterým je víno komplexní a přesto svěží. Víno, které bude milovat každý.

408 Kč / ks 337,19 Kč bez DPH
Paisajes Embotellados Crianza

Odrůda: 80% Tempranillo 20% Garnacha

Vinohrad: 18-22 let

Obec: Aldeanueva de Ebro

Půda: Jíl, železné a vápenaté půdy s oblázky a většími kameny.

Nadmořská výška: 450 m.n.m.

Sklizeň: Ruční sběr

Vinifikace: Hrozny jsou rozdrceny a vloženy do nerezových tanků odděleně. Dvakrát denně proběhne přečerpávání, dokud nedojde ke spontánnímu kvašení kolem 48 hodin po vložení do nerezových tanků. Přečerpávání pokračuje v průběhu celého procesu - celkem asi 10 dní. Víno se nechá usadit a macerovat se slupkami dalších 10 dní a potom se oddělí víno od slupek. S kaly se garnacha přelije do francouzského dubu a Tempranillo do amerického dubu. Víno je pod dohledem každý měsíc. Po 12 měsících v dubu je víno odvezeno do nerezových tanků, odrůdy se zde spojí a nechají se společně odpočívat. Po lahvování se víno nechává ještě dalších 12 měsíců odpočívat ve sklepech. 

Barva: Červená

Vůně: Obklopující vůně zralého ovoce a elegantní přítomnost dubu. Na první pohled nás překvapí vůně středozemního lesa, aromatické rostliny a borovice, které se pak rozvinou do čokolády, tofee a listů tabákových rostlin. Je atraktivní na každém kroku, hrozny tempranillo dávají lehké kožené stopy, které pak ustupují šťavnaté marmeládě z ostružin.

Chuť: Džemy z lesních plodů, tmavý likér, balsamikové tóny, zralá třešeň a elegantní kouřové tóny. 

Zbytkový cukr: 2,1 g/l

Kyseliny: 4,9 g/l

Siřičitany: 33 mg/l

Servírování: Podávejte při teplotě 15-18 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Viñedos Ruiz Jiménez
Certifikace: Organické
Druh vína: Tiché víno
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11 % - 14 %
Odrůda: Garnacha, Tempranillo
Ročník: 2016
Základní chuť: Ovocité, Těžké
Cukernatost: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: