Paisajes Embotellados Garnacha

Garnacha s překypujícím aroma. Sladké tóny tmavého lesního ovoce, podzimní vůně, aroma zralých malin a ostružin, tmavého likéru a světle pražených kaštanů. Plný bouquet, který postupem času uvolní více vůní.

483 Kč / ks 399,17 Kč bez DPH
Paisajes Embotellados Garnacha

Odrůda: 100% Garnacha

Vinohrad: 12-22 let

Obec: Aldeanueva de Ebro

Půda: Jíl, železné a vápenaté půdy s oblázky a většími kameny.

Nadmořská výška: 450-550 n.m.

Typ hospodaření: organické, biodynamické

Vinifikace: Hrozny Garnacha se sklízejí mezi 5. a 8. hodinou ráno a odvážejí se do vinařství, kde se méně než za 2 hodiny od sklizně vkládají do nerezových tanků. Přečerpávání probíhá dvakrát denně, dokud nedojde ke spontánní fermentaci kolem 48 °C po dodání při kontrolované teplotě. Přečerpávání pokračuje během celého procesu. Alkoholové kvašení trvá až 7 dní, to probíhá při kontrolované teplotě, aby se dosáhlo jemné extrakce. Po ukončení kvašení se nechá víno ustát a oddělí se od slupek. S kaly víno vstupuje do nových francouzských dubových sudů o objemu 225 l. Malolaktická reakce probíhá v dubu a nechá se 3 měsíce odpočívat v sudech. Následně je víno vloženo do nerezových tanků, aby si odpočinulo a umožnilo přirozený proces dekantace pevných částí. Poté se přenese do čisté nádrže k odpočinku a asi po 2 měsících se Garnacha lahvuje.

Barva: Červená

Vůně:  Sladké tóny tmavého lesního ovoce, podzimní vůně, aroma lesního ovoce, tmavého likéru a světle pražených  kaštanů.

Chuť: V ústech je prvotně nasládlý pocit, který je následně pozvednut lehkou kyselinkou, kdy ucítíte vyzrálé jahody a čokoládové kouřové nádechy. Je to suché víno s velkou svěžestí v kombinaci se sladkými tóny v dokonalé rovnováze. Sametové a elegantní víno.

Zbytkový cukr: 2,2 g/l

Kyseliny: 4,7 g/l

Siřičitany: 37 mg/l

Servírování: Podávejte při teplotě 15-18 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Viñedos Ruiz Jiménez
Certifikace: Organické
Druh vína: Tiché víno
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11 % - 14 %
Ročník: 2020
Základní chuť: Svěží, Těžké
Cukernatost: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: