Tarlant Zero Brut Nature

Unikátní Champagne bez dozážního likéru, svěží, s vyšší kyselinou. Díky nulové dozáži víno mimořádně reflektuje jedinečný terroir vinohradů vinařství. Výtečné k sushi, sashimi a ústřicím, skvělé i k degustování bez food pairingu.

1 390 Kč / ks 1 148,76 Kč bez DPH
Tarlant Zero Brut Nature

Oblast: Champagne

Vinifikace: Ekologicky pěstované, ručně sklizené hrozny pochází z pozemků ve čtyřech vesnicích (Oeuilly, Boursault, St-Agnan a Celles-lès-Condé) ve Vallée de la Marne. Zero je zkratka pro nulové dávkování cukru (dozáže). Víno zrálo v nerezových tancích, rezervní víno pak v dřevěných sudech, bez malolaktické fermentace do května následujícího roku po sklizni.

Barva: Zlatá barva s nazelenalými odlesky.

Vůně: Čistá a svěží vůně vosku, medu, citronu a mandarinky. Dále můžeme najít tóny briošky, lískových oříšků a elegantní jemnou kouřivost.

Chuť: V ústech velmi živé s citrusovou svěžestí s dlouhou perzistencí.

Servírování: Podávejte při teplotě 8-10 °C.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Champagne
Druh vína: Šumivé víno, Champagne
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11 % - 14 %
Odrůda: Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier
Ročník: NV
Základní chuť: Citrusové, Herbální
Cukernatost: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Produkce vinařství začala již v roce 1687, kdy Pierre Tarlant začal s obděláváním vinic ve vesnici Gland v oblasti Aisne. Roku 1780 se Louis Tarlant se svou ženou Marie-Madeleine odstěhoval do Oeuilly v oblasti řeky Marne, kde vysázeli nové vinice, které byly předávány z generaci na generaci.

K dnešnímu dni vlastní 13 hektarů a zvláštností tohoto vinařství je biodynamická produkce a návrat ke starým odrůdám, které byly v Champagni používány. 

Podobné produkty

Pinot Blanc de Noir, Brut
BIO Demeter
779 Kč

Suché, šumivé, bílé víno. Champagne styl v německém provedení.

337.01