Tarlant Zero Brut Nature NV

Jemné, elegantní Champagne.


  • 1 368,60 Kč bez DPH
1 656 Kč / ks
Kategorie: Šumivá vína
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Barva: Bílé víno
Cukernatost: Suché
Druh vína: Šumivé víno, Champagne
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Odrůdové složení: Chardonnay, Pinot Noir, Menier
Párování: Sushi a Sashimi, Saláty, Ryby
Sklenice: Flétna
Styl: Velmi intenzivní vína
Základní chuť: Herbální, Citrusové
Způsob výroby: kvašeno v láhvi, Tradiční metoda kvašení
 

 

Produkce vína začíná již v roce 1687, kdy Pierre Tarlant začal s obděláváním vinic ve vesnici Gland v oblasti Aisne. Roku 1780 se Louis Tarlant se svou ženou Marie-Madeleine odstěhoval do Oeuilly v oblasti řeky Marne, kde vysázeli nové vinice, které byly předávány z generaci na generaci. S produkcí šumivého vína začal roku 1911 Louis Adrien Tarlant, který byl jeden ze zakladatelů a propagátorů AOC systému v oblasti Champagne. Od roku 1972 vede vinařství jejich syn Jean-Mary Tarlant se svou ženou Micheline.

K dnešnímu dni vlastní 13 hektarů a zvláštností tohoto vinařství je návrat ke starým odrůdám, které byly v Champagni používány. Kromě tradičních odrůd Pinot Noir – Chardonnay – Meunier se jedná o tyto odrůdy: Arbanne – Pinot Blanc – Petit Meslier.

 

Odrůda: 1/3 Chardonnay, 1/3 Meunier, 1/3 Pinot Noir

Vinifikace: Ekologicky pěstované, ručně sklizené hrozny pochází z pozemků ve čtyřech vesnicích (Oeuilly, Boursault, St-Agnan a Celles-lès-Condé) ve Vallée de la Marne. Zero je zkratka pro nulové dávkování cukru (dozáže). Víno zrálo v nerezových tancích, rezervní víno pak v dřevěných sudech, bez malolaktické fermentace do května následujícího roku po sklizni.

Barva: Zlatá barva s nazelenalými odlesky.

Vůně: Čistá a svěží vůně vosku, medu, citronu a mandarinky. Dále můžeme najít tóny briošky, lískových oříšků a elegantní jemnou kouřivost.

Chuť: V ústech velmi živé s citrusovou svěžestí s dlouhým dozníváním.

Roční produkce: 100 000 lahví.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: