Tarlant Zero Brut Nature NV

Unikátní Champagne bez dozážního likéru, svěží, s vyšší kyselinou. Díky nulové dozáži víno mimořádně reflektuje jedinečný terroir vinohradů vinařství. Výtečné k sushi, sashimi a ústřicím, skvělé i k degustování bez food pairingu.

1 320,50 Kč / ks 1 091,32 Kč bez DPH
Tarlant Zero Brut Nature NV

Oblast: Champagne

Vinifikace: Ekologicky pěstované, ručně sklizené hrozny pochází z pozemků ve čtyřech vesnicích (Oeuilly, Boursault, St-Agnan a Celles-lès-Condé) ve Vallée de la Marne. Zero je zkratka pro nulové dávkování cukru (dozáže). Víno zrálo v nerezových tancích, rezervní víno pak v dřevěných sudech, bez malolaktické fermentace do května následujícího roku po sklizni.

Barva: Zlatá barva s nazelenalými odlesky.

Vůně: Čistá a svěží vůně vosku, medu, citronu a mandarinky. Dále můžeme najít tóny briošky, lískových oříšků a elegantní jemnou kouřivost.

Chuť: V ústech velmi živé s citrusovou svěžestí s dlouhou perzistencí.

Servírování: Podávejte při teplotě 8-10 °C.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivá vína
Cukernatost: Suché
Druh vína: Šumivé víno, Champagne
Filozofie: Ekologické vinohradnictví, Biodynamické vinohradnictví
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Odrůda: Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier
Párování: Sushi a Sashimi, Ryby
Ročník: NV
Sklenice: Flétna
Styl: Velmi intenzivní vína
Základní chuť: Citrusové, Herbální
Způsob výroby: Tradiční metoda kvašení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Produkce vinařství začala již v roce 1687, kdy Pierre Tarlant začal s obděláváním vinic ve vesnici Gland v oblasti Aisne. Roku 1780 se Louis Tarlant se svou ženou Marie-Madeleine odstěhoval do Oeuilly v oblasti řeky Marne, kde vysázeli nové vinice, které byly předávány z generaci na generaci.

K dnešnímu dni vlastní 13 hektarů a zvláštností tohoto vinařství je biodynamická produkce a návrat ke starým odrůdám, které byly v Champagni používány. 

Podobné produkty

Cava Vega Medien Nature
354 Kč

Slámově žlutá cava se zlatými odlesky, jasná, s jemnými bublinkami, přetrvávajícími a elegantními bublinkami. S intenzivní vůní zobrazuje aroma zralého bílého ovoce na pozadí pečivo, moka s jemnými citrusovými tóny. Krémová textura, široká a perzistentní na patře. Vyvážená kyselost s lehkými tóny žitného chleba a dlouhou dochutí.

884
Col Fondo, Spinola
BIO
595 Kč

Zkuste ochutnat a budete příjemně překvapeni neočekávanou, středně suchou chutí s jemným třpytem a lehkým perlením. Toto víno je dokonalým doprovodem ke každému chodu jídla a lahodným aperitivem.

 
172.01
Moscato, Palladino
543 Kč

Sladké, bílé víno. Výrazná ovocnost doplněná jemnou perlinkou.

267