Tarlant Zero Brut Nature NV

Unikátní Champagne bez dozážního likéru, svěží, s vyšší kyselinou. Díky nulové dozáži víno mimořádně reflektuje jedinečný terroir vinohradů vinařství. Výtečné k sushi, sashimi a ústřicím, skvělé i k degustování bez food pairingu.

1 656 Kč / ks 1 368,60 Kč bez DPH
Tarlant Zero Brut Nature NV

Oblast: Champagne

Vinifikace: Ekologicky pěstované, ručně sklizené hrozny pochází z pozemků ve čtyřech vesnicích (Oeuilly, Boursault, St-Agnan a Celles-lès-Condé) ve Vallée de la Marne. Zero je zkratka pro nulové dávkování cukru (dozáže). Víno zrálo v nerezových tancích, rezervní víno pak v dřevěných sudech, bez malolaktické fermentace do května následujícího roku po sklizni.

Barva: Zlatá barva s nazelenalými odlesky.

Vůně: Čistá a svěží vůně vosku, medu, citronu a mandarinky. Dále můžeme najít tóny briošky, lískových oříšků a elegantní jemnou kouřivost.

Chuť: V ústech velmi živé s citrusovou svěžestí s dlouhou perzistencí.

Servírování: Podávejte při teplotě 8-10 °C.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivá vína
Cukernatost: Suché
Druh vína: Šumivé víno, Champagne
Filozofie: Ekologické vinohradnictví, Biodynamické vinohradnictví
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Odrůda: Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier
Párování: Sushi a Sashimi, Ryby
Ročník: NV
Sklenice: Flétna
Styl: Velmi intenzivní vína
Základní chuť: Citrusové, Herbální
Způsob výroby: Tradiční metoda kvašení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Produkce vinařství začala již v roce 1687, kdy Pierre Tarlant začal s obděláváním vinic ve vesnici Gland v oblasti Aisne. Roku 1780 se Louis Tarlant se svou ženou Marie-Madeleine odstěhoval do Oeuilly v oblasti řeky Marne, kde vysázeli nové vinice, které byly předávány z generaci na generaci.

K dnešnímu dni vlastní 13 hektarů a zvláštností tohoto vinařství je biodynamická produkce a návrat ke starým odrůdám, které byly v Champagni používány. 

Podobné produkty

rosé brut
Tip
449 Kč

Světle růžová cava, velmi intenzivní a s velkou aromatickou komplexností. Ve vůni nabízí aroma, charakteristické pro jemnou růžovou cavu, jemnost fialek a růží v kombinaci se zralým červeným ovocem. Na patře je jemné, velmi krémové, svěží a elegantní. Krémová textura, široká a perzistentní na patře. Vyvážená kyselost s lehkými tóny žitného chleba a dlouho dochutí.

872
Moscato, Palladino
Tip
803 Kč

Sladké, bílé víno. Výrazná ovocnost doplněná jemnou perlinkou.

313.01
Organic Prosecco, BiancaVigna
683 Kč

Polosuché, bílé, šumivé víno. První naprosto přírodně vyrobené Prosecco společnosti Bianca Vigna. Slámově žlutá barva je doplněna trvalým perlením. Vůně výrazně ovocitá a minerální. Chuť je krémová, jemná a díky vyššímu obsahu cukru plná ovocných tónů jablek a bílé dužiny.

103.01