Petresco Rosso IGT Toscana

Červené, suché víno. Víno s rubínově červenou barvou a hnědými odlesky. Ve vůni můžete najít červené ovoce a kandované fíky. Chuť je velice komplexní a vyvážená, příjemně kořenitá s velice dlouhou dochutí.

2 012 Kč / ks 1 662,81 Kč bez DPH
Petresco Rosso IGT Toscana
Petresco Rosso IGT Toscana
Tip BIO

Odrůda: 100 % Sangiovese.

Vinifikace: Petresco se narodilo ve vinici před více jak dvaceti lety. Hrozny jsou pečlivě vybírané z odrůdy Sangiovese pocházejících z jedné vinice. Hrozny jsou přirozeně vinifikovány spontánním kvašením v cementových kádích, poté je víno uloženo do francouzských dubových sudů, kde podléhá malolaktické fermentaci a poté pokračuje stárnutí po dobu přibližně 24 měsíců.

Roční produkce: 5 000 lahví.

Barva:  Víno má rubínově červenou barvu se světle hnědými odlesky.

Vůně: Ve vůni můžeme naleznout červené ovoce, kandované fíky.

Chuť: Chuť je kořenitá, s jemnou a velmi dlouhou dochutí.

Servírování: Doporučujeme podávat při teplotě 16 – 18 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Le Cinciole
Zatřídění: IGT
Certifikace: Bio, Nezávislé vinařství
Objem: 0,75 l
Odrůda: Sangiovese
Ročník: 2019
Základní chuť: Zemité, Těžké
Cukernatost: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Le Cinciole se nachází v Panzanu in Chianti uvnitř stejnojmenné farmy obklopené vinicemi, olivovými háji a nedotčenými lesy a nabízí nádherný výhled na starobylou vesnici Panzano a pohoří Chianti. 

Do Cinciole manželé Valeria a Luca dorazili na počátku devadesátých let, vedeni láskou k přírodě a snem vyrábět kvalitní výrobky, respektující životní prostředí a tradici.
V průběhu let ze všech sil pracovali na růstu a modernizaci staré farmy. Obnovili vinice a aby zlepšili kvalitu, zrekonstruovali a rozšířili sklep, obnovili strojní zařízení, diverzifikovali výrobu, zrekonstruovali starý statek podle ekologicky udržitelné logiky, vytvořili fotovoltaický systém, který produkuje 100% energie. Dlouhá, trpělivá a nepřetržitá každodenní práce dala za vznik efektivní, dynamické a zcela ekologicky udržitelné společnosti.

Farma se rozkládá na 30 hektarech, deset je určeno pro specializované vinice, zatímco oblast s asi 1000 rostlinami je určena pro pěstování olivovníku. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce mezi 430 a 500 metry. Hlavní expozice je na jihovýchod. 

Podobné produkty

Veneroso Rosso DOC Terre di Pisa
BIO Demeter
od 968 Kč

Suché, červené víno. Krásné Sangiovese s pěknou kyselinkou.

+ další
222/0-7
Camalaione Rosso IGT Toscana
BIO
1 540 Kč

Červené, suché, supertoskánské víno. Víno s velice hlubokou tmavě červenou barvou. Jemná a elegantní vůně černého rybízu a koření. Směs odrůd Cabernet Sauvignon, Syrah a Merlot dává vínu plné tělo s jemnými taniny a dlouhou...

156.01
CiFRA IGP Costa Toscana
BIO Demeter
1 099 Kč

Suché, červené víno. Nádherný, jemný 100% Cabernet Franc.

164.01