Cinciorosso Rosso IGT Toscana

Elegantní supertoskánské víno s intenzivní granátovou barvou. V aromatu naleznete sladké kandované ovoce s kořenitými tóny. Výrazná chuť s velmi dlouhým závěrem.

560 Kč / ks 462,81 Kč bez DPH
Cinciorosso Rosso IGT Toscana
Cinciorosso Rosso IGT Toscana
BIO

Odrůda: 70 % Sangiovese, 15 % Merlot, 15 % Syrah.

Vinifikace: Vyrobené z hroznů sklizených ručně z nejmladších vinic vinařství. Fermentace a stárnutí probíhaly v cementových kádích.

Roční produkce: 6 000 lahví.

Barva: Víno má intenzivní granátovou barvu.

Vůně: Ve vůni nalezneme sladké kandovaného ovoce s příjemnými kořenitými tóny.

Chuť: Chuť je výrazná s jemnou dochutí a dlouhou perzistencí.

Servírování: Doporučujeme podávat při teplotě 14 – 16 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dle druhu
Zatřídění: IGT
Druh vína: Cuvée
Objem: 0,75 l
Odrůda: Merlot, Sangiovese, Syrah
Ročník: 2021
Základní chuť: Ovocité, Středně plné
Cukernatost: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Le Cinciole se nachází v Panzanu in Chianti uvnitř stejnojmenné farmy obklopené vinicemi, olivovými háji a nedotčenými lesy a nabízí nádherný výhled na starobylou vesnici Panzano a pohoří Chianti. 

Do Cinciole manželé Valeria a Luca dorazili na počátku devadesátých let, vedeni láskou k přírodě a snem vyrábět kvalitní výrobky, respektující životní prostředí a tradici.
V průběhu let ze všech sil pracovali na růstu a modernizaci staré farmy. Obnovili vinice a aby zlepšili kvalitu, zrekonstruovali a rozšířili sklep, obnovili strojní zařízení, diverzifikovali výrobu, zrekonstruovali starý statek podle ekologicky udržitelné logiky, vytvořili fotovoltaický systém, který produkuje 100% energie. Dlouhá, trpělivá a nepřetržitá každodenní práce dala za vznik efektivní, dynamické a zcela ekologicky udržitelné společnosti.

Farma se rozkládá na 30 hektarech, deset je určeno pro specializované vinice, zatímco oblast s asi 1000 rostlinami je určena pro pěstování olivovníku. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce mezi 430 a 500 metry. Hlavní expozice je na jihovýchod. 

Podobné produkty

Il Ghizzano Rosso IGT Costa Toscana
BIO Demeter
645 Kč

Suché, červené víno. Jemné příjemné Sangiovese s trochou Merlotu.

168.01
Serisé Rosso IGT Toscana
BIO
779 Kč

Červené, suché víno. Nádherné, plné víno s velkým potenciálem na zrání. Má krásnou rubínovou barvu s fialovými odlesky. Vůně je ovocná s tóny třešní, malin a fialek s lehkým nádechem hřebíčku. Chuť je šťavnatá s velice dlouhým závěrem.

171
Manolibera Rosso IGT Maremma Toscana
BIO
471 Kč

Suché, červené víno. Má tmavě červenou barvu s měděnými odlesky. Vůně je bylinková s tóny červeného ovoce. V chuti je zvýrazněna veškerá čerstvost a vitalita tohoto vína.

198