Schober

Vinařství Schober najdete v srdci vinařské oblasti Weinvirtel. Jedná se o rodinné vinařství, které bylo založeno před více než 200 lety, a s ohledem na tradici a lásku k přírodě ctí pravidla bio vinařství. 

Nejprodávanější

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem
Traubensaft weiss Schober 1
BIO
146 Kč

Ovocná hroznová šťáva z odrůdy Grüner Veltliner, vhodná také k míchání s minerální vodou. Hrozny byly sklízeny v Bio kvalitě a s láskou lisovány.

7.22
Welschriesling Schober 1
BIO
324 Kč

Oblast Weinviertel je k této odrůdě velmi přívětivá a propůjčuje jí velice osobitý travnatý charakter, který je v podání Richarda Schobera doplněn o spoustu jemných, ovocitých a minerálních tónů.

7.21
Weinviertel Schober 1
BIO
314 Kč

Veltlínské zelené nesoucí název Weinviertel DAC je známkou a zárukou kvality. Tento veltlín je typický bílý "pepřák", s lahodným ovocito-minerálním projevem.

1079

Vinařství Schober je rodinným podnikem od roku 1822. Richard Schober je v současnosti již čtvrtou generací, která jej vede. Desítky let zkušeností a citlivý přístup k přírodě přinášejí rok co rok vynikající vína. Vinice v okolí Gaweinstal, které se nacházejí ve východním Weinviertelu, nabízejí nejideálnější podmínky pro odrůdu Grüner Veltliner, která je typická pro tuto oblast. 

Cílem vinařství je vytvářet svěží, ovocná a elegantní bílá vína. Aby vynikla jemnost jednotlivých odrůd červených vín, zrají ve velkých dřevěných a barikových sudech. 

Hlavní důraz je kladen na odrůdu Grüner Veltliner, která je typická pro tento region a ve vinařství se vyrábí v několika stupních zrání. Jejich portfolio zároveň doplňuje široká škála bílých a červených vín s odrůdami jako Gelber Muskateller či Riesling. 

Kromě klasické řady vín je velmi oblíbená také řada "Rich&Fresh". Ta se specializuje na lehká, ovocná vína, která jsou k dispozici v bílé a růžové variantě.