Tresoro IGT Toscana

Toto společné úsilí tří nejlepších vinařství v oblasti – Caiarossa, Duemani a Tenuta Prima Pietra – je poctou pobřežnímu toskánskému městu Riparbella. Caiarossa přispěla Cabernetem Sauvignon, Duemani Cabernetem Franc a Prima Pietra Merlotem. Tresoro 2017 má intenzivní a inkoustovou barvu, která je plná sytosti. Nádherná vůně brusinek, sušených okvětních lístků růží, cassis, lesních plodů a nádech lanýže v pozadí, komplexní a pikantní aroma. V ústech najdete spoustu masitosti a šťavnatosti a celkově velmi pěknou, zralou chuť, umocněnou množstvím kořenitého francouzského dubu. Oslavte toto víno a provincii Pisa s typickou cinghiale alla cacciatora: divočák s červeným vínem, zelení, cibulí, mrkví, celerem a rozmarýnem.

6 739 Kč / ks 5 569,42 Kč bez DPH
Tresoro IGT Toscana

Odrůda: Cabernet Sauvignon (Caiarossa), Cabernet Franc (Duemani), Merlot (Tenuta Prima Terra)

Oblast: Riparbella

Půda: Pro Cabernet Sauvignon a Merlot, je půda sopečná, kamenitá a bohatá na železo. Půda pro Cabernet Franc je jílovitá a bohatá na sodík s kostrou vápencového původu.

Sklizeň: Ruční sběr v druhý týden v Říjnu.

Vinifikace: Po ručním sběru víno stráví 20 dní v amfoře cocciopesto. Následuje přesun do barikových sudů z francouzského dubu na 14 měsíců.. Před lahvováním víno ještě je dva měsíce v amfoře cocciopesto. 

Barva: Velmi intenzivní inkoustová červená.

Vůně: Nádherná vůně brusinek, sušených okvětních lístků růží, cassis, lesních plodů a nádech lanýže v pozadí, komplexní a pikantní aroma.

Chuť: Na patře je šťavnaté a elegantní. Kulatý a velmi příjemný tanin, dlouhá perzistence, silná tříslovina a jemné koření v závěru.  

Servírování: Láhev otevřít cca 120 minut před konzumací. Podávat při teplotě 14 - 16  °C.

Naprostý unikát mezi víny. Velice limitované množství pro Českou republiku.

Doporučujeme ochutnat nyní i v čase (vhodné k archivaci 10-15 let).

Ocenění:

:James Suckling: 96 bodů

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Duemani
Druh vína: Supertoskánské víno
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc
Ročník: 2017
Základní chuť: Ovocité, Těžké
Cukernatost: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství se narodilo ze dvou lidí: Elena Celli a Luca D'Attoma. Dvě různé cesty a životní zkušenosti, které se setkaly, aby začal život Duemani. v překladu název znamená ”Dvě ruce”. Volba toskánského pobřeží se zrodila k výrobě vín z oblíbených odrůd vinné révy: Cabernet Franc, Syrah a Merlot. Zde je podnebí a půda pro tyto odrůdy ideální. Pěstovat v biodynamickém zemědělství, byla jednoznačná volba, aby respektovala a zachovala toto nedotčené prostředí a obohatila ho energií a vitalitou. Vinohradnictví je hlavně manuální nebo s malými a lehkými traktory pro zpracování půdy a distribuci biodynamických přípravků.

Podobné produkty

Duemani, Duemani
BIO Demeter
4 554 Kč

Velmi intenzivní rubínově červené víno s opulentní, hlubokou chutí lékořice, bobulového ovoce a balsamica. Plná a silná chuť, s totožnými tóny jako ve vůni, velice živý a elegantní tanin a mimořádná perzistence. Tuto špičku mezi...

213/201
Amarone Senza Titolo DOCG
BIO Demeter
4 498 Kč

Červené, suché víno intenzivní rubínové barvy. Naprostá špička a vlajková loď vinařsví Musella. Má hlubokou a opulentní vůni zralých višní, tabáku a kávy. Majestátní, plné, zároveň elegantní víno.

153
Barolo San Bernardo, Palladino
od 2 639 Kč

Suché, červené víno. Naprostá špička mezi Barolem z vinice San Bernardo. 

+ další
279/201